نوامبر, 2018 بدون نظر باشگاه نخبگان مشاوران آموزش

رتبه ۱۲۰ منطقه ۱
آقای حسین زاده که ساکن تهران هستند، از دانش آموزان ممتاز یکی از مدارس بسیار خوب تهران بودند. اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتند که سال پیش دنشگاهی را از مدرسه بیرون بیان و به صورت غیر حضوری سال تحصیلی را طی کردند.
آقای حسین زاده خودشون برای ما و شما از روند این موفقت می گن
• آقای حسین زاده لطفا بگین از چه زمانی شروع به مطالعه کنکور کردین؟
– من از همون سال سوم دبیرستان به طور جدی شروع کردم برای کنکور خوندن. دقیقا از همون امتحانات خردادماه که میخواستم بهترین معدل را برای خودم ثبت کنم که بتونم بیشترین استفاده از تاثیر مثبت معدل برای کنکور داشته باشم. برای همین هم رفتم توی اتاق زیرشیرونی ساختمان که ساکن بودیم را خالی کردم وشروع کردم به یک شروع خوب و جدی.
• و تونستین به هدفتون برسین برای امتحانات؟
– بله خیلی خوب بود و معدلم ۴۷/۱۹ شد.
• و در ادامه چکار کردین ؟ توی تابستون؟
– بعد از امتحانات یک هفته به خودم استراحت مطلق دادم. بعد از یکم تیر ماه شروع کردم. و واقعا شروع کردم. چون درس و ادامه تحصیل تنها مسیری بود که می تونست آینده را باهاش بسازم
• بعد از تابستون چطور؟
– بعد مدرسه رفتم اما تصمیم گرفتم از مدرسه بیرون بیام. و تا نزدیک اواسط آبانماه ذهنم درگیر این موضوع شده بود که حالا چطور میشه وقتی اومدم بیرون از مدرسه و یه ریسک کردم. این استرس خیلی سخت بود. چون وقتی از مدرسه اومدم بیرون، مدیران مدرسه علاوه بر همه شرایط سختی که داشتم، با استرسی که بهم منتقل کردند، واقعا شرایط را برام سختتر کردند . بخصوص با اون ادبیات و لحن که با رفتن از این مدرسه من آینده را از دست میدم و . . .
• واکنشتون چطور بود اون موقع؟
– من نمیتونستم اونجا بمونم و اگرچه میدونستم ریسک هست اما بیرون اومدم و خودم به وورت خودخوان شروع کردم؛ البته واقعا کتابهای کمکم آموزشیم خیلی بهم کمک کردند.
• آقای حسین زاده توی این مسیر سختی که تجربه کردین، چه کسانی بیشترین همراهی باهاتون داشتند؟
– من این رتبه را مال مادرم می دونم؛ این رتبه را مادرم به من و خودشون هدیه داد. چون واقعا علیرغم اطلاعات کمی که در زمینه درسهای رشته انسانی و مشاوره داشت اما همیشه و هر روز پیگیر من و روند مطالعه و کارها و برنامم بود. من واقعا ممنون مادرم هستم؛ البته حتما پدرم هم در این مسیر همراهم بوده و تمام کارهای اداری غیرحضوری بودنم را انجام دادند. از دبیرهایی هم که داشتم واقعا از دبیر عربیم تشکر میکنم که بدون هیچ چشم داشتی، سال دوم و پیش دانشگاهی بهم عربی را کامل یاد دادند طوریکه من توی عربی به تسلط کامل رسیدم؛ آقای کسرایی و آقای طالبی.
• از تجربه سر جلستون بگین
– من از روز قبل کنکور مطالعه را کنار گذاشتم. قرار بود از دقیقا ۴عصر؛ روز قبل از کنکور ساعت ۷ صبح شروع کردم. اما ساعت ۴ تموم نشد. خانوادم اومدن و میخواستن با مراسم وتدارکی که دیده بودند، پایان را جشن بگیریم. که تموم نشد. برگشتند و چند ساعت بعد خودم رفتم و پایان را اعلام کردم. با خانواده بیرون رفتم، خیلی استرس داشتم خیلی. که همه خانواده هم اینطور بودند اما هیچکدوم به روی خودشون نیاوردند. بخصوص مادرم. بعدا بهم گفتن که واقعا استرس داشتند.
• سر جلسه چطور؟
– من قبل از جلسه کنکور به مشکلات جدی فکر میکردم و نگران بودم. من موقع مطالعه خیلی حساس بودم؛ حتی وجود کوچکترین مشکل تمرکزم را به هم میریخت. نگران بودم که چه مشکلاتی ممکنه برای سرجلسه پیش میاد.
ولی خوشبختانه و شکر خدا با کمک دعاهای مادرم و همه کسان دیگر من توی حوزه امتحانی هیچ مشکی نداشتم. بهترین جای ممکن برام بود. هیچ مشکلی نبود. خودم هم استرس نداشتم آروم بودم.
• سوالات چطور؟
– من توی عمومیها مشکل داشتم. زبان ضعیف بودم وقتی به زبان رسیدم سخت بود. قبلا توی آزمونهای کانون هم نتونستم بیشتر از ۵۰% برسم. اما عربی را خیلی دوست داشتم و سعی کردم خوب از پس عربی بربیام. البته تعهدی هم نسبت به دبیرهام احساس وظیفه می کردم. برای اختصاصیها هم خوب بودم.
• از مشاوران آموزش چه کتابهایی خوندین؟
– من از مشاوران آموزش خیلی از کتابهای قطره قطره تاریخ ادبیات عمومی و اختصاصی استفاده کردم. همچنین از اقتصاد و علوم اجتماعی.
• بنظر خودتون موفق شدین؟
– بنظرم خیلی نه. چون من واقعا زحمت کشیدم برای رتبه برتر شدن. از همون سال سوم و امتحانات نهایی. مشکلات و سختیهای زیادی تحمل کردم. انتظار رتبه ۶۰-۷۰ داشتم. اما متاسفانه نرسیدم. البته خیلی هم دوست داشتم توی عربی ۱۰۰ بزنم ولی نتونستم و یه سوال اشتباه زدم. برای همین وقتی نتایج اعلام شد ناراحت شدم. اما الان که می بینم با رتبه های تک رقمی و دو رقمی همکلاس هستم توی رشته مورد علاقه خودم، می بینم که خیلی هم بد نیست از انتظارم.
• و در نهایت اینکه یک توصیه به دانش اموزان و داوطلبان کنکور؟
– از مادرم یک جمله یادم هست. اینکه یک قله فقط جای یک نفر داره. بقیه توی دامنه قله هستند. اگر تراز آزمونتون یک مرحله کم بشه یا ضعیف شدین، اونجا همون دامنه هست، دوباره سعی کنین به نوک قله برسین.

تشکر از وقتی که گذاشتین و همراهی که در ادامه با ما خواهید داشت.

برچسب ها