اردیبهشت, ۱۳۹۸ بدون نظر آموزش, انسانی یار

کار تألیفم را با کتاب طبقه بندی کانون فرهنگی آموزش آغاز کردم. در آن زمان کاری نو بود که تست های کنکور سراسری را متناسب با مباحث کتاب های درسی طبقه بندی می کرد. پس از آن، کتاب های کوچک هدف دار را نگاشتم. تجربه ای زیبا در  کار گروهی در جمع صمیمی و خلَاق؛ به همراه همکارانم در رشته های مختلف نوشتیم، به نقد گذاشتیم،گفتگو کردیم و از دل اینها، روش ها و ایده های نو بر آمد. سپس هدفدار های انسانی و کارگاه ترجمه را تألیف کردم که نگاهی نو بود به چگونگی به کارگیری قواعد در ترجمه در زبان عربی، کاری که اکنون امتداد آن را نگارش کتاب های درسی جدید می بینیم. کتاب طبقه بندی بار ها چاپ و ویرایش شد و کتاب های کوچک در تألیف کتاب جامع شکل گرفت.
و اما امروز:

گروهی را با همکارانی دلسوز، با تجربه و کار بلد شکل دادیم به نام « فرا » و همۀ تلاشمان را می کنیم که در عرصۀ آموزش «زبان عربی» بهترین را ارائه کنیم.
ساعت ها اندیشه هایمان را به اشتراک گذاشتیم، مباحثه کردیم و به نقد یکدیگر پرداختیم چرا که معتقد بودیم آن چه از دل این بحث شکل می گیرد، بدون تردید ارزشمند است و اکنون همۀ ما خوشحالیم که می توانیم در کنار هم مطالبی منسجم و هدفمند زمینه یادگیری زبان عربی ارائه دهیم.

کتابی  که پیش روی شماست، تلاشی گروهی است که هر بخش آن با نقد و بررسی در جمعی با تجربه نگاشته شده است. تلاش ما بر این بود که کاملا در محدوده کتاب های درسی در راستای اهداف این کتاب ها، کاری ارائه بدهیم که موجب تسهیل یادگیری شما و عمق بخشیدن به آن گردد. ما نیز معتقدیم که یادگیری قواعد در هر زبانی، بیش از هر چیز به این منظور است که بتوانیم آن قواعد را در درک بهتر مطالبی که می خواهیم یا می شنویم به کار بریم.

ما در گروه عربی «فرا» تلاش می کنیم تا به نیاز های شما عزیزان در زمینه های مختلف یادگیری زبان عربی پاسخ دهیم و امیدواریم که شما نیز با ارائۀ نظرات خود در این زمینه ما را یاری دهید.

سپاسگزاریم از:

آقای «تمنا» برای هم فکری و ایده های زیبایشان،

آقای «خداداد» برای همراهی دلسوزانه و اعمال نظر های دقیق در شکل گیری فضای جدید کتاب،

خانم «سالک» و همۀ همکاران گروه طراحی و چاپ؛

و هم چنین بسیار سپاسگزاریم از همکارا ارزشمندمان، آقای «خالد مشیر پناهی» که در زمینۀ افزودن تست ها و نگارش پاسخ تشریحی در ساختار جدید کتاب ما را یاری نمودند.

 

گروه عربی «فرا»

سهیلا خاکباز

امینه کارآمد

اسماعیل یونس پور لنگرودی

جلال الدین افضل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *