مهر, ۱۳۹۷ بدون نظر دسته‌بندی نشده

به گزارش افکارنیوز ، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در این مراسم ضمن تسلیت ایام محرم، شهادتامام حسین و یاران باوفایش و حادثه تروریستی اخیر در اهواز، به آغاز سال تحصیلی جدید دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: تربیت معلم مدال افتخار ۲۰۷ ساله دارد و ۱۰۰ سالگی مراکز تربیت معلمرا در کشور شاهد هستیم.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات بشر، هنر معلمی است و فراهنر است چرا که روح آدم ها را درگیر می کند.

خنیفر با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در دانشگاه فرهنگیان در هفته معلم، افزود: یک احساس ملی به یک غفلت جدی در کشور ایجاد شده است و آن هم نسبت به معلم و تربیت معلم است.

وی با بیان اینکه تقویت معلم راه بالندگی کشور است، گفت: تقویت کمی و کیفی نظام آموزش و پرورشکشور، تکلیف ماست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: معلم خوب، یک شهر را به تلاطم در می آورد و آنقدر می تواند ذهن و بینش افراد را به تلاطم درآورد که کشور تکان بخورد.

وی با اشاره به اینکه معتقدم هنوز نظام آموزش عمومی بومی شده مخصوص به خود را پیدا نکردیم، گفت: در کشور ما شعار «ما می توانیم» مطرح شد و اگر خوب عمل شود، ما کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم.

خنیفر به نقش معلم در تربیت شهروند خوب اشاره کرد و افزود: باید به دانشگاه پاسخگوی نیاز و خلا معلم تبدیل شویم.

وی به ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و ادامه داد: ما نافی راه های موازی برای تکمیل معلم نیستیم اما حتما باید افراد جذب شده یک دوره یک ساله آموزشی را بگذرانند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: آرزوی ما این است که دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه اول شود و در این مسیر تلاش خود را به کار بستیم.

وی ادامه داد: هیچ معلمی در جا نزده است و هیچوقت نظام آموزشی مانع تحصیل معلمان نشده است.

خنیفر افزود: در سال تحصیلی جدید ۹۲۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس شدند و امسال از ۲۵ هزار ردیف استخدامی که اعلام کردیم ۴۲۰۰ ردیف جامانده هنوز داریم.

وی با بیان اینکه از ۲۵ هزار ردیف استخدامی ۱۴ هزار نفر برای دوره ابتدایی است، گفت: از ۱۷ هزار نفر ردیف استخدامی ماده ۲۸، حدود ۱۲ هزار نفر جذب شدند و امیدواریم با هماهنگی سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت ۴ هزار نفر باقیمانده انجام شود.

خنیفر با اشاره به فعالیت ۸۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان، افزود: تقاضای ۴۰۰ هیات علمی در سال تحصیلی جدید داریم چرا که در سال ۱۴۰۴ تعداد اعضای هیات علمی به ۲۰۸۰ نفر برسد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان به ۱۲ ایراد به کتاب درسی در جلسه ای که در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی داشت، اشاره کرد و ادامه داد: موردی را در کتاب فارسی پسرم دیدم که خیلی تعجب کردم؛ در کتاب فارسی سال هفتم درسی است که مادر هر کاری می کند که پسرش به جبهه نرود و حتی شیرش را حرام می کند؛ ما خیلی ایثارگری داریم که می تواند در کتب درسی وارد شود و این نوع متن در کتاب درسی اصلا درست نیست.

برچسب ها