فلسفه منطق جامع 10 و11و12

تیپ شناسی پرسش های چهار گزینه ای کتاب منطق و فلسفه جامع کنکور

اکثریت دانش آموزان علوم انسانی که خواهان رتبه و درصد بالای ۵۰درصد در کنکور هستند ، کتاب منطق و فلسفه جامع کنکور را دارند و همین طور آن دسته از دبیران طراز اولی که بعنوان یک انتخاب هوشمندانه و درست ، ناشر تخصصی خود را انتخاب کرده اند.
در این مقاله قصد داریم به سراغ چهار نوع تیپ سوال چهار گزینه ای برویم که در این کتاب برای شما عزیزان ارائه داده ایم:
۱٫سوال های حافظه ای :
در بخش سوال های تالیفی ما برای هر سوالی بر چسبی زده ایم که شما بعد از پاسخ دادن به هر سوال متوجه بشوید که به کدام تیپ سوال ها مسلط هستید و در چه تیپ سوال هایی ایراد دارید.سوال های حافظه ای یعنی سوال هایی که برای درست پاسخ دادن به آنها نیاز به این دارید که هم آن مطلب را در کتاب دیده باشید و هم آن را به خاطر سپرده باشید.
۲٫سوال های کنکاشی:
سوال های کنکاشی معنای طنزآمیز اما مهمی دارد،سوال هایی که مطالب درست آن را در صورتی می توانید تشخیص دهید که کتاب را شخم زده باشید.تعداد این نوع سوال ها رفته رفته در آزمون های سراسری در حال بیشتر شدن است.دقیق خواندن،چیزی را از قلم نینداختن و توجه کردن به قیدها باعث خواهد شد که پاسخ این سوال ها را درست بدهید.
۳٫سوال های مفهومی :
سوال های مفهومی به چند معنی درست است:
یکی اینکه مطلب درسی را تبدیل به یک مثال عینی کرده ایم .
دوم اینکه مطلب درسی را از قالب جملات کتاب درآورده ایم و در قالب جدید و لباس نو درآورده ایم و شما باید از درون مثال و از درون قالب نو هب آن مفهوم برسید.
۴٫سوال های ترکیبی:
در آخر سوال های ترکیبی از مطالب مختلف در یک صفحه یا چندصفحه و یا مطالب مختلف یک موضوع و یا چند موضوع و در نهایت سوال هایی هستند که ترکیبی از مطالب مختلف در کل فصل های کتاب درسی است.

تمام تلاش ما بر این بوده است تا دانش آموزان را با تیپ های گوناگون سوالات که تاکنون در کنکورهای متوالی آمده است آشنا کنیم ،سعی کرده ایم تا به شیوه ای کاربردی مسائل را ملکه ذهن آنها کنیم تا هر گونه سوالی از هر مبحثی مطرح شد دانش آموز توان پاسخگویی داشته باشد.
در کنار تیپ های گوناگون سوالات در درسنامه،ریز مباحث،کلید واژه ها وصفحه به صفحه کتاب به شما کلیدهای حل مسائل داده ایم،کلیدهای چگونه یادگیری و پاسخ دهی.

اسکرول به بالا