می, 2018 بدون نظر دبیران, مشاوران, مقالات

۱٫ با توجه به اینکه همواره نزدیک شدن به روزهای امتحان می تواند برای دانش آموزان ایجاد تنش و اضطراب نماید؛ ضرورت توجه به این موضوع را دو چندان می کند. بهتر است در این روزها ضمن مرور مباحث مطرح شده در کلاس، نکات مهم را برای آنان تبیین فرمایید. این کار باعث می¬شود ذهن مشوش دانش آموز نسبت به موضوعات مربوط به درس نظم و انتظام یافته و آرام گردد.
۲٫ شما می¬توانید در روزهای باقیمانده با تشکیل گروه های درسی هر گروه را موظف نمایید تا بخش هایی از محتوای کتاب درسی را در کلاس به صورت مختصر ارائه نماید. این کار هم تمرین کنترل استرس را به همراه دارد و هم باعث می¬گردد دانش آموزان به صورت گروهی در جریان یادگیری درس به یکدیگر یاری برسانند.
۳٫ پرهیز از به کار بردن جملات مبهم و تهدیدآمیز در رابطه با امتحان درسی: تجربه نشان داده است که این موضوع نه تنها دانش آموز را به سمت تلاش بیشتر سوق نمی دهد بلکه می تواند اثرات مخربی را بر سلامت روان او بگذارد. حتما در طول تدریس خود به دانش آموزانی برخورده اید که با وجود اینکه بسیار با استعداد و درس خوان هستند اما در زمان امتحان به دلیل غلبه ی اضطراب نمی توانند موفق عمل نمایند. در کلاس تاکید فرمایید که امتحان به شیوه ی استاندارد برگزار می شود و اگر مباحث مربوط به درس را خوب مطالعه نمایید همه می توانید نمرات خوب و قابل قبولی دریافت کنید.
۴٫ تاکید بر سبک زندگی سالم: دانش آموزان خود را به داشتن یک برنامه ی منظم در زندگی ترغیب نمایید. بویژه در ایام امتحانات داشتن خواب مناسب و تغذیه ی سالم تاثیر قابل توجهی بر عملکرد دانش آموز دارد. می توانید با خواندن مطالبی علمی و مستند آنان را از این موضوعات آگاه فرمایید.
در پایان از همراهی شما عزیزان تشکر می¬کنم و امیدوارم در پایان سال تحصیلی روزهایی سرشار از نشاط و آرامش خاطر را پیش رو داشته باشید که باز فرزندان این سرزمین نیازمند حضور ناب و بی نظیر شما عزیزان هستند. مانا باشید و سرشار از بهانه های بودن

برچسب ها