ژوئن, 2018 بدون نظر تازه های دنیای آموزش, تازه های سایت

زرافشان مطرح کرد: پیشنهاد افزایش سهم‌ سوابق تحصیلی در کنکور

به گزارش ایلنا :علی زرافشان در نشست خبری اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد آموزش و پرورش در این کارگروه مطرح شد؛ براساس قانون سهم سابقه تحصیلی باید به شکل صعودی افزایش یابد و با توجه به اینکه چند سال است که سهم‌ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، ۳۰ درصد باقی مانده است، پیشنهاد ما افزایش سهم سوابق به ۴۰ درصد در کنکور با تاثیر قطعی است.
وی افزود: با استقرار پایه نهم و انتقال هدایت تحصیلی، مشاوران از دوره دوم به دوره اول متوسطه منتقل شدند. یکی از مباحث جدی ما، بحث مشاوران است که امیدواریم‌ امسال سند جامع مشاوره و نیروی انسانی را به اندازه کافی داشته باشیم.
زرفشان افزود: در حال حاضر با بازنگری رشته ها در دانشگاه فرهنگیان، مشاوره به عنوان یک رشته جداگانه تعریف شده است. در حال حاضر تعداد کم‌مشاوران پاسخگوی نیاز دانش آموزان و خانواده‌ها نیستند.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های مهم ما در سال ۹۷ تعالی مدیریت مدرسه است، اظهار داشت: در سال ۹۷ این برنامه به همه مدارس دوره متوسطه اول و دوم تعمیم خواهد یافت؛  ارتقای کیفیت مدیریت مدرسه و دستیابی به دارس اثربخش، در برنامه تعالی مدیریت دنبال می‌شود. مدیریت مشارکتی و فعال شدن ارکان مدرسه از دیگر برنامه‌های ما به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه برنامه دیگر ما اجرای فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس با رویکرد داوطلبانه و به کارگیری فناوری اطلاعات است، گفت: مدارسی که مدیران آن ها در سال ۹۷ -۹۸ به دلیل بازنشستگی و یا جا به جا از چرخه مدارس خارج می‌شوند، اسامی این مدارس در لیست فراخوان قرار می گیرد تا کسانی که می خواهند برای مدیریت مدرسه اعلام آمادگی کنند؛ در حال حاضر ۳ هزار و ۶۰ مدرسه در لیست فراخوان ما قرار گرفته اند و بیش از ۱۱ هزار همکاران ما داوطلب شدند. در ۲۴ خرداد ماه آزمون به صورت هماهنگ سراسر کشور برگزار می شود.
معاون اموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان، برنامه دیگر معاونت به شمار می رود، افزود: اقدامات خوبی در این راستا انجام شده تا بتوانیم با بکارگیری تعیین صلاحیت مدیران شایسته تری برای مدارس انتخاب کنیم و شایسته سالاری که در بند تحول تاکید شده در قالب این برنامه اجرایی کنیم.
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *