تیر, ۱۳۹۷ بدون نظر تازه های دنیای آموزش, تازه های سایت

معاون وزیر آموزش و پرورش: پاداش پایان خدمت ۴۱ هزار نفر از فرهنگیان و بازنشستگان سال ۹۶ تا پایان شهریور ماه پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در سمنان گفت : تا پایان شهریور ، سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد و از این رقم هزار و۲۰۰ میلیارد تومان در یک هفته گذشته پرداخت شده است.
نجفی افزود: پس از پرداخت کامل پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۶ ،پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷ آغاز خواهد شد.
یوسف نجفی همچنین از تدوین لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان خبر داد و گفت: این لایحه بعد از تصویب هیات دولت به زودی به مجلس تقدیم خواهد شد و در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی، به عنوان یک قانون استخدامی مستقل برای معلمان اجرا می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: این لایحه با رویکرد حفظ منزلت ، رتبه بندی و ارتقا حرفه ای معلمان به قانون تبدیل خواهد شد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کسب مجوز جذب نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان گفت : امسال ۲۴ هزار مجوز برای جذب نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۷ هزار مجوز برای جذب نیروهای آزاد به وزارت آموزش و پرورش داده شده که پس از مرحله آزمون و دیگر مراحل لازم ، این تعداد در آموزش و پرورش جذب کار می شوند.
نجفی گفت : تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۴۰۰ هزار نفر فرهنگی بازنشسته می شوند و بر اساس تکلیف برنامه ششم توسعه راه ورود و جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است .
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت : طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی نیز در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است و در صورت تصویب و تبدیل به قانون وضع استخدامی نیروهای حق التدریس مشخص خواهد شد که پیش بینی میشود با تصویب آن ۴۰ هزار نیروی حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها

درصد تشابه سوالات کتاب‌های

مشاوران آموزش با کنکور ۹۸