سپتامبر, 2018 بدون نظر باشگاه نخبگان مشاوران آموزش

این مصاحبه با مصاحبه هایی که تاکنون از رتبه های برتر دیده اید یا خوانده اید، یک تفاوت ویژه داشت. از همه شما دعوت می کنم مصاحبه را تا پایان بخوانید.

سوالی از طرف ما کمتر پرسیده شد، بیشتر خواستیم خودشان بگویند.
مطالبی که بیان کردند را بخوانید:
من محمد مهدی حاجی سلطانی هستم، رتبه ۳۲ منطقه۱ و ۶۴ کشوری در کنکور سراسری ۹۷ رشته علوم انسانی.
سال دوم رشته تجربی بودم، سال سوم هم تا اواخر مهرماه رشته تجربی خوندم. اما بعدش تغییر رشته دادم به علوم انسانی. اومدم علوم انسانی چون احساسم میکردم که توی این رشته بهتر و بیشتر می تونم مفید باشم، هم اینکه به علوم انسانی به نوعی احساس وظیفه میکردم.
در کل به رشته های دیگه هم علاقه داشتم اما بنظرم رسید باید توی علوم انسانی ادامه تحصیل بدم.
تجربه ای که از سر جلسه کنکور داشتم، در واقع از نظر شرایط و فیزیک حضوری جلسه، متفاوت بود. من انتهای راهرو بودم که محل تردد به طبقات دیگه هم بود و سروصدای زیادی هم بالای سرم بود. اما خدا رو شکر تونستم خوب جلسه را تموم کنم. چون مشاورمون خوب برامون شبیه سازی کرده بود شرایط سر جلسه. بهمون گفته بود ممکنه سر جلسه با هرشرایطی خلاف انتظارتون روبرو بشین. که همینطور هم شد. حتی از زمانی که دفترچه اختصاصی را دادند، برق حوزه آزمون قطع شد و چون انتهای سالن بودم، از نظر روشنایی کمی با مشکل روبرو شدم.
(مدیریت و کنترل سر جلسه را باید جدی بگیرید)

نکته ای که وجود داشت و اشتباهی که کردم: ادبیات را خیلی خوب شروع کردم، سوالات املا و لغت را خوب پیش اومدم، وقتی رسیدم آرایه و سوال یه کم سخت بود برام، نتونستم قبول کنم که بگذرم و به سوالهای بعدی برسم. برای همین ادبیات خیلی وقتم رو گرفت و در نهایتش برای زبان انگلیسی وقت کم آوردم و دو تا ریدینگ را اصلا نرسیدم.
اما برای دفترچه اختصاصی با وجود اینکه نور سالن کم بود و سروصدا بود، تونستم یکبار همه سوالات را بخونم وجواب بدم. اما متاسفانه به همون دلایل نتونستم برگردم و همه درسها را یکبار دیگه چک کنم.اما در کل خوب بود.
من هم مثل دوستانم، از همون کتابهای مشاوران آموزش خوندم و باهاشون پیش اومدم.
نکته قابل توجهی که می خوام دربارش بیشتر بدونین اینه که آقای حاجی سلطانی، به همراه مهدی سلطانی و جمشید پورسلطانی، از همان دوران ابتدایی با هم همکلاس بودند.
امروز که هفته اول مهرماه ۹۷ هست و ما با این سه عزیز تاکنون مصاحبه داشتیم، خوشبختانه در دوران دانشگاه هم با هم هم دانشگاهی و هم کلاسی مانده اند. هر سه نفر دانشجوی رشته علوم ارتباطات دانشگاه تهران هستند.
حتما شما دانش آموزان و کنکوریها را بیشتر و کاملتر با این سه عضو نخست باشگاه نخبگان مشاوران آموزش آشنا خواهیم کرد.

برچسب ها