شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر باشگاه نخبگان مشاوران آموزش, تازه های سایت, تازه های مشاوران

(آقای پورجمشیدی از دوستان و همکلاسیهای قدیمی آقای محسن سلیمانی هستند که رتبه ۶ و عضو باشگاه نخبگان مشاوران آموزش هستند)
• لطفا خودتون رو معرفی کنید:
من شاهین پور جمشیدی هستم، امسال کنکور ۹۷ شرکت کردم و خدا رو شکر تونستم کنکورم رو خوب پشت سر بگذارم. ، اگرچه صد در صد نه، اما راضی بودم
• چرا صد در صد نیست؟
من برای بهتر جنگیده بودم ولی به خاطر برخی شرایط بهتر نشدم. یکی از شرایط همون روز کنکور بود. چون توی اختصاصیها درصد زیر ۶۰% ندارم اما توی عمومیها بالای ۶۰% ندارم.
کنکورم رو خوب شروع نتونستم بکنم. که حسرتش رو میخورم ولی خواست خدا بود. یا شاید کمی هم بخاطر یه ذره کم کاریهای خودم بود.
• میشه درباره سر جلستونحرف بزنیم؟
من ادبیات که یه کم سنگین بود برام و بعدش عربی و زبان را فقط تونستم تموم کنم ولی توی اختصاصیها خودم رو پیدا کردم و تمرکز گرفتم و با ریاضی که نقطه قوتم بود شروع کردم.
• ریاضی نقطه قوتتون بود؟ رشته تون انسانی بود یا تغییر رشته ای بودید مثل آقای سلیمانی، دوستتون؟
خیر من رشته انسانی بودم اما به دلیل اینکه ریاضی سال اول دبیرستانم خوب کار شده بود سال های بعد خوب تونستم توی این درس نتیجه بگیرم و حتی دبیر رفع اشکال درس آمار بودم توی مدرسه خودمون.
• جالب شد ، چون اکثر دانش آموزان برای ریاضی به این سطح شاید نرسن. میشه بگین برای داوطلبها چطور میتونن به سطح خوب یا رضایت بخشی در درس ریاضی برسن؟
خوب من همیشه سر کلاسهایی هم که الان دارم وقتی ازم میپرسن آقا من میخوام ریاضی رو کنار بذارم، چی میشه؟ این پاسخ رو میدم:
برای این درس باید هدفگذاری کوچیک داشته باشید. یه درصد رو مشخص کنین، مثلا ۲۰%. با هر مبحثی که میتونین و میشه به این درصد برسونین خودتون رو. بعدش وقتی به اون درصد رسیدین میبینین شدنی هست و به درصدرهای بیشتر و بهتر فکر میکنین.
• از مشاوران چه کتابهایی خوندی؟
من برای کنکورم چندتا درس فقط مشاوران خوندم. اقتصاد. ریاضی. روانشناسی. برای چند تا درس هم از تستهای مشاوران آموزش استفاده کردم: عربی. فلسفه منطق. ادبیات اختصاصی
• بیشترین درصدتون اقتصاد بود.
بله ما سال دوم که اقتصاد خوندیم کنار نذاشتیم سال بعدش و سال چهارم هم از کتاب مشاوران کار کردیم. دوستان دیگمون که سر کلاس اقتصاد ما می آمدن، از سبک یادگیری و حجم تستهای محاسباتی ما تعجب میکردن. میگفتن این همه سوال محاسباتی کجای کتاب هست؟! وقتی براشون از کتاب مشاوران می گفتیم متوجه امکان طرح سوال از مباحث می شدند.
• یه سوال مهم؛ چطور شد که انسانی را انتخاب کردین؟ با توجه به اینکه سال اول دبیرستان توی یکی از بهترین مدارس نمونه تهران بودین.
ما وقتی از مدرسه علامه حلی رفتیم مدرسه که سالهای بعد اونجا بودیم (رایان بصیر) اونجا گفتن معدلون پایین بوده یا چطور شده که میخواین انسانی بخونین. اما وقتی دیدند که ما با تصمیم و برنامه و علاقه اومدیم این رشته، متوجه شدند. حتی یکی از دوستانمان که مخالف خانواده را داشت، براشون ثابت کرد که انسانی خوندن دلیل برای ضعیف بودن نیست. چون برتر بودن در هر رشته ای، تفاوتی در برتری نداره. چه انسانی باشی چه رشته های دیگه. ما هرگز درجه چندم کنکور نیستیم، رشته ها با همدیگه هم عرض هستند نه در طول یکدیگر.
• چقدر با این جمله موافق هستی که علوم انسانی تحلیل است نه حفظی؟
خوب این که درسته و خود من از دانش آموزانی بودم که حفظیاتم قوی نیست و توی این رشته چیزی که کمکم کرد تحیلی بودن و مفهومی بودن اون هست.خیلی از دوستانم حفظی میخوندن اما من نتونستم اینطور باشم. این تحلیلی بودن رو برای برخی درسهایی مثل تاریخ و جغرافیا اجرا میکردم و برای خودم تحلیلها و دسته بندیهایی داشتم به جای اینکه حفظ کنم.
البته برخی جاها در هر دانشی، گریزی از حفظی بودن اون نیست که همان پایه های هر دانش هست. و این حفظیات فقط توی انسانی نیست، مگه ریاضی یا فیزیک یا شیمی که هر کدام علم هستند، حفظیات و فرمول ندارند!؟
اما درکل من هر درسی را که با علاقه خوندم دراون درس نتیجه بهتری گرفتم و بیشتر موفق شدم. مشکلم هم توی درسهایی بوده که علاقه نداشتم و وقت زیادی برای اونها میذاشتم.
• انتخاب رشته را چیکار کردین؟
علوم ارتباطات دانشگاه تهران انتخاب اولم بود.
• میخواین با دوستتون هم کلاس دانشگاهی هم بمانید انشاالله؟
بله ایشون هم این رشته را انتخاب کردند و میخوایم همونطور که از اول و خیلی قبل با هم بودیم، بمونیم.پ

براتون آرزوی موفقیت دارم.
خوشحال شدیم که خدمتتان بودیم.

برچسب ها