نوامبر, 2018 بدون نظر تازه های دنیای آموزش

اسدالله عباسی اظهار داشت: تمامی معلمان حق‌التدریسی تا سال آینده تعیین تکلیف می‌شوند و انتظار داریم دولت نیز در این مسیر همکاری خوبی با مجلس جهت تأمین اعتبار و جذب این نیرو‌ها در آموزش و پرورش داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یکی از دغدغه‌های مجلس را تعیین تکلیف سریع وضعیت معلمان حق‌التدریسی خواند و افزود: این افراد سال‌های سال علاوه بر ارتقاء سطح علمی و دانش خود به تدریس در کلاس‌های درس پرداخته‌اند بنابراین بی‌توجهی و غفلت از آنان به هیچ عنوان شایسته نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح تعیین تکلیف نیرو‌های حق‌التدریسی در مجلس و تأیید شورای نگهبان خبر داد و گفت‌: انتظار ما از مجموعه دولت این است که تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی را نیز همانند طرح رتبه‌بندی معلمان در اولویت برنامه‌هایش قرار دهد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس جایگزینی معلمان حق‌التدریس با نیرو‌های بازنشسته آموزش و پرورش را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: در صورت اجرای دقیق و انجام این جایگزینی‌ها، انتظار داریم تا پایان سال آینده جذب نیرو‌های حق‌التدریسی کاملاً اجرایی شود.

عباسی با اشاره به اینکه در گیلان نیز تعدادی از نیرو‌های حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی تاکنون جذب آموزش و پرورش نشده‌اند گفت: با اجرای سراسری طرح ساماندهی نیرو‌ها در آموزش و پرورش مشکل تمام معلمان حق‌التدریسی و پیش دبستانی گیلان نیز برطرف می‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس همکاری اداره کل آموزش و پرورش گیلان جهت ساماندهی معلمان حق‌التدریسی را خواستار شد و تصریح کرد: امیدواریم در این مسیر هیچ حقی از کسی ضایع نشود و تمامی معلمان مربوطه بر اساس سنوات خدمت خود در آموزش و پرورش جذب شوند.

وی تأمین بودجه و اعتبارات لازم برای ساماندهی نیرو‌های حق‌التدریسی را متذکر شد و ابراز داشت: اجرای طرح جذب نیرو‌های حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی‌ها بدون تصویب اعتبارات آن تحقق پیدا نمی‌کند بنابراین دولت باید در این مسیر اعتبارات لازمه را پیش‌بینی و به مجلس اعلام کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ارتقاء سطح نظام آموزش و پرورش را ضروری خواند و گفت:
برای رسیدن به این نقطه مطلوب و اجرای طرح تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش باید به تمام حوزه‌های آموزشی و تربیتی و توانمندی‌های معلمان توجه کامل شود.

برچسب ها