ژانویه, 2019 بدون نظر انسانی یار, ویژه برنامه مطالعاتی

تایخ و جغرافیا

دو درس که ناآشنایان رشته علوم انسانی بیشترین ویژگی حفظی بودن علوم انسانی را بخاطر این دو می دانند. نمی گوییم که اصلا حفظی نیستند؛ اما این را همگان می دانند که هر دانشی، دارای بخشی از حفظیات هست؛ حفظیاتی مانند قوانین فیزیک و فرمول های شیمی و ریاضی. آنچه شما در این دو درس باید بدانید این است که این حفظیات می بایست جایی کاربرد باشد، جایی در همین پایه دوازدهم و سال کنکور شما. آن جا هم جز سوالات تستی شما نیست که تحلیلی شدن شان را در کتاب نظام جدید بیشتر از قبل می توان دید. وقتی می گوییم تحلیلی شدن، دقیقا منظورمان این است که شما اگر سلسه حوادث تاریخی یا مجموعه ویژگی های جغرافیایی را منسجم به خاطر بسپارید، اگر صورت سوال از شما مطلبی را بخواهد که در چهارچوب آن زنجیره و مجموعه نگنجد، خیلی راحت تر از بخاطر سپردن جزء به جزء مطالب و ریزمطالب به جواب می رسید.

یک مثال می زنم:

سوال کنکور ۹۷ که اگر با کمی تامل به ویژگی های یک روستا به سوال بنگرید، هرگز فضا یا فعالیت اقتصادی و صنعتی برای آن صحیح نیست، یا تغییرات اجتماعی شدید و کاربری اراضی روستا تنها کشاورزی است غالبا. و تنها گزینه۴ است که می تواند پاسخ باشد.

تصور کنید چه تعداد از داوطلبان کنکور ۹۷ علوم انسانی نتوانستند این سوال را ببینند، یا درست بخوانند و درست پاسخ بدهند که در نهایت این درس را به صورت منفی در کارنامه کنکور خود دیدند؟

وقتی به جدول وضعیت پاسخگویی این درس در کنکور ۹۷ نگاه کنید حدودا ۶۰هزار نفر از داوطلبان ( ۳۰%) این درس را منفی زدند.

نکته دیگر در این درس، اهمیت و استراتژی است که در کتابهای پایه دوازدهم وجود دارد. این که با تاکید و تمرکز بر کتاب های پایه دوازدهم، می توانید درصد قابل قبولی در این دو کتاب و درس کنکوری از آن خود کنید.

آموزش مفهومی و دور از حفظی بودن، ویژگی خاص کتاب تاریخ دوازهم و جغرافیای دوازدهم مشاوران آموزش است که شما دوازدهمی ها با داشتن این دو کتاب و وقت گذاشتن همزمان برای مدرسه و کنکور در این دو درس، بتوانید به نقطه خوبی در این درس برسید.

مطمئنا با سرمایه گذاری همزمان کنکور و امتحان نهایی روی این دو درس، به اندازه ای پیشرفت در آزمون و امتحان نهایی را احساس می کنید که به کتابهای پایه این دو درس هم نگاهی داشته باشید.

برای مشاهده کتاب و خرید از اینجا وارد شوید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *