فروردین, ۱۳۹۸ بدون نظر تازه های دنیای آموزش
بر اساس مصوبه سال ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، مصوب شد برای داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور سراسری سال ۹۸ دو مجموعه سوال طراحی شود.

به این ترتیب داوطلبان کنکور نظام قدیم و نظام جدید در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ با دو مجموعه سوال مواجه می شوند و به سوالات کنکور ۹۸ پاسخ می دهند.
بر اساس مصوبه دیگر همین شورا، در سال ۱۳۹۹ فقط یک مجموعه سوال بر اساس نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶) برگزار می‌ شود. به عبارت دیگر داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۹ هم باید به سوالات نظام جدید پاسخ می دادند.
در این آزمون میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر قطعی اعمال می شود.
اما این مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو انتقادات تعداد زیادی از داوطلبان نظام قدیم را به دنبال داشت به طوری که آنها در حساب اینستاگرام منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بارها و بارها به این مسئله اشاره کرده بودند و خواهان طراحی دو نوع سوال برای کنکور ۹۹ بودند؛ چرا که به علت گرانی منابع درسی نظام جدید، توان خریداری آن را نداشتند.
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این به خبرنگار دانشگاه ایرنا اعلام کرده بود که این مسئله باید در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو بررسی شود.
اما این مصوبه هم بار دیگر تغییر کرد و در آخرین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، مسئله کنکور ۹۹ و سوالات آن بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت.
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، گفت: به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم که خواهان طراحی دو مجموعه سوال برای کنکور ۹۹ بودند، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب کرد که سوالات کنکور سال ۹۹ هم مانند کنکور ۹۸ با دو مجموعه سوال باشد.

وی تاکید کرد: کنکور سال ۱۴۰۰ تنها با یک مجموعه سوال برگزار می شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بن تخفیف سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 

دانلود بن تخفیف

برای دانلود نسخه اصلی بن تخفیف کلیک کنید.


دانلود نسخه اصلی بن تخفیف( پشت بن)

*برنامه مطالعاتی اردیبهشت ماه در سایت قرار گرفت*

همین حالا در بزرگترین کانال تلگرامی انسانیها عضو شوید

دانش آموزان انسانی   دبیران انسانی   مراکز توزیع انسانی