رئیس سازمان سنجش

۸۵ درصد داوطلبان بدون کنکور پذیرش می‌شوند !

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش صبح امروز در در حاشیه بازدید از برگزاری کنکور در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران گفت: سال آینده باتوجه به حضور و شرکت اولین خروجی‌‌های نظام آموزشی جدید آموزشی، دو تغییر را در برگزاری کنکور خواهیم داشت؛ دو مدل سوال طراحی خواهد شد و درصد تاثیر سوابق تحصیلی با توجه به نظر شورای سنجش و پذیرش اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت سال گذشته ۷۲۵ هزار نفر بود که ۳۰۰ هزار نفر موفق به قبولی نهایی شدند. داوطلبیان کنکور به امید موفقیت در رشته‌های پرمتقاضی در کنکور شرکت می‌کنند، این در حالی است که ۸۵ درصد داوطلبان بدون کنکور پذیرش می‌شوند که این ظرفیت پذیرش در اختیار دانشگاه‌‌ها قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان سنجش گفت: امسال ۱۳ درصد داوطلبان گروه علوم تجربی دانشجو و یا فارغ التحصیل هستند که این موضوع می تواند به دلیل اشتغال و یا رای های صادره در این زمینه باشد.

خدایی افزود: امسال نیز ظرفیت کافی برای داوطلبان وجود دارد و حدود ۷۵ درصد داوطلبان بدون احتساب دانشگاه آزاد می‌توانند وارد دانشگاه شوند. البته ۶۴ درصد داوطلبان در رشته تجربی هستند که ظرفیت کافی در دانشگاه‌ها برای پذیرش آن‌ها وجود ندارد.

رئیس سازمان سنجش در پایان گفت: طبق قانون باید پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی ۸۵ درصد باشد که سال گذشته این عدد ۸۳ درصد بود و امسال از ۸۵ فراتر رفته است. سال گذشته نیز ۲۷ درصد دوره‌های شبانه و ۱۳ درصد دوره‌های روزانه براساس سوابق تحصیلی پذیرش شد.

اسکرول به بالا