تاثیر کرونا بر دانش آموزان کنکوری ۱۴۰۱

گرفتاری های دانش آموزان کنکور ۱۴۰۱(تاثیر کرونا بر دانش آموزان کنکوری ۱۴۰۱)

بدون تردید محیط مدرسه و برنامه های تدوین شده برای دانش آموزان تاثیر بی بدیلی روی رشد شخصیت فردی و اجتماعی آنان دارد از طرفی جز مسائل اثبات شده نزد متخصصین آموزشی دنیاست که آموزش چهره به چهره بسیار کاربردی‌تر از آموزش غیرحضوری است و با وجود کرونا امکان آموزش حضوری مهیا نبود ولی می‌توانیم ضعف آموزش مجازی را با کمک کتاب های انتشارات مشاوران آموزش جبران کنیم.

دانش آموزانی که خود را برای کنکور ۱۴۰۱ آماده می کنند دچار ضعف اعتماد به نفس بیشتری نسبت به کنکوری های سال های قبل شده اند زیرا درگیر آموزش مجازی بوده اند و آمادگی لازم برای کنکور ۱۴۰۱ را ندارند. آنها تمرکز به روی درس را از دست داده و ذهنشان رها شده است و نمی توانند برنامه ریزی درستی برای خود بکنند اما با استفاده از کتاب های مشاوران آموزش می توانند به روند مطالعه برگردند و انگیزه خود را بازگردانند، از طرفی به دلیل حضور پیدا نکردن در مدرسه حس رقابت در آن ها از بین رفته و انگیزه ای در این مدت از همدیگر نگرفته اند.
قرنطینه بودن در این دوران خانواده ها را بر آن داشت بیشتر در خانه بمانند، احتمالا فضای آرامشی که قبلا در خانه ها حکمفرما بود کمتر شده است و استرس دانش آموزان بیشتر شده و عصبی تر شده اند. از طرفی کتابخانه ها هم تعطیل بودند و دانش آموزان مکان مناسبی برای مطالعه نداشته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا