روش مطالعه فلسفه یازدهم

در این مطلب با روش مطالعه فلسفه یازدهم آشنا خواهید شد.
در مواجهه با فلسفه یازدهم بچه‌ها چند اشتباه استراتژیک دارند. عده‌ای میگویند فلسفه آسان است و مطلب خاصی ندارد، امسال هم کنکوری نیستیم پس فلسفه را جدی نمیگیرند، این در حالی است که فلسفه یازدهم در عین سادگی نکاتی دارد که پایه فلسفه دوازدهم است و در کنکور هم مهم است پس بهتر است آن را جدی بگیرید.
گروه بعدی از آن طرف بوم میفتند و فقط میخواهند تست بزنند و کنکوری بخوانند، البته که ما منکر تست زنی در پایه یازدهم نیستیم و معتقدیم لازم هم هست اما باید اول درس را خوب خواند، درسنامه‌ها را مرور کرد و بعد سراغ تستی خواندن رفت.

اشتباه دانش‌آموزان در روش مطالعه فلسفه یازدهم

یک اشتباه دیگر بچه‌ها این است که می‌گویند من پارسال در درس منطق مشکلی نداشتم و خب فلسفه هم همان است دیگر! در حالی که فلسفه و منطق با هم متفاوت هستند و روش مطالعه و نوع محتوایی که ارائه می‌کنند یکسان نیست، پس باید برای فلسفه وقت بگذارید و در سال یازدهم روش مطالعه و درک فلسفه را یاد بگیرید تا در سال دوازدهم به مشکل نخورید.
مطالب کتاب فلسفه یازدهم و کتاب فلسفه دوازدهم به هم پیوسته هستند و لازم است مطالب یازدهم را خوب بخوانید تا بتوانید درس‌های دوازدهم را یاد بگیرید. در ضمن توجه داشته باشید در نظام جدید از فلسفه یازدهم تست‌های زیادی طرح می‌شود و مثل نظام قدیم تمرکز طراحان روی پایه دوازدهم نیست.
در مطلب روش مطالعه فلسفه یازدهم دکتر احمد خداداد نکات بسیار مهمی را در مورد فلسفه یازدهم مطرح کرده است که توصیه میکنیم در فایل ضمیمه این مطلب بخوانید.

2 دیدگاه دربارهٔ «روش مطالعه فلسفه یازدهم»

  1. باسلام خدمت شما دوستان و زحمت کشان انتشارات مشاوران سوال بنده این هستش که تشابه سوالات کنکور سال ۹۹دروس تاریخ جغرافیا انگلیسی فارسی فلسفه و منطق چرا درسایت نیستش واینکه دزبازار تشابه این کتب درصدش در جلد قیدنشده هستش باتشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا